:: Strona Główna ::

Tempus fugit
Kościół Katolicki Świat
Kościół Katolicki Polska
Myśli zebrane

:: Dobry Pasterz Dodano:  21-04-2013
:: Wielki Czwartek Dodano:  28-03-2013
:: Błogosławiony, kto zaufał Panu! Dodano:  28-02-2013
:: Czy Ty jesteś królem? Dodano:  25-11-2012
:: strzeżcie się uczonych w Piśmie... Dodano:  11-11-2012
:: Słuchaj... Dodano:  30-08-2012
:: Wakacje Dodano:  10-07-2012
Online
Obecnie jest 2 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.
Duszpasterze
:: piątek, 25 stycznia 2008 - 15:37
Strona gotowa do druku
„Obdarzeni niezniszczalnym znamieniem i łaską sakramentu święceń oraz ustanowieni świadkami i szafarzami Bożego miłosierdzia, wszyscy kapłani jako słudzy Jezusa Chrystusa dobrowolnie poświęcili się na służbę Kościołowi. W każdym kontekście społecznym i kulturowym, we wszelkich okolicznościach historycznych, także w dzisiejszych – nacechowanych przygnębiającą atmosferą zeświecczenia i pogoni za użyciem, która tłumi chrześcijańską świadomość wielu wiernych – słudzy Pana są przekonani, że «tym... zwycięstwem, które zwyciężyło świat, jest nasza wiara» (1J 5, 4)”.



Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz. (J 14-17)


DUSZPASTERZE PARAFII ŚW. ARNOLDA W OLSZTYNIE REDYKAJNACH



PROBOSZCZ


o. Stanisław Paweł Zyśk, dr teologii
ur. 25.01.1958 w Wyszkowie
Śluby wieczyste:
08.09.1983 r., w Pieniężnie, prowincjał o. Alfons Labuda SVD
Święcenia kapłańskie:
28.04.1984r., w Pieniężnie z rąk Ks. Bpa Edmunda Piszcza.
Od 1984 do 2001 praca na misjach w Botswanie i Zambii.
Od 2007 do 2013 praca duszpasterska w parafii pw. Św. Antoniego Padewskiego w Brzegach, Archidiecezja Krakowska.
2001-2006 studia doktoranckie.



WIKARIUSZ


o. Heribertus Florianus Wea, mgr teologii
ur. 03.09.1979 Mataloko (Indonezja)
śluby wieczyste:
08.09.2006, Nysa, prowincjał o. Ireneusz Piskorek
święcenia kapłańskie:
28.08.2007, Maunori (Indonezja) z rąk ks. abp. Vincentiusa Sensi Potokota
wikariusz w Olsztynie od 13.10.2007 do 13.03.2011.
Od 13.03.2011 rezydent w Domu Misyjnym św. Arnolda w Olsztynie.


*****************************

BYLI PROBOSZCZOWIE


1. o. Wiesław Krzyżanowski (od 01.12.1998 do 08.12.2007)
2. o. Marek Adamczyk (od 09.12.2007 do 31.08.2013)

:: opublikował: admin :: artykuł przeczytało dotąd: 13504 osób
Zaloguj się aby dodawać komentarze. rejestruj/zaloguj